Dlaczego powinieneś walczyć o swoje prawa pacjentaDzisiejszy system opieki zdrowotnej jest złożony i stanowi wyzwanie dla pacjentów, świadczeniodawców i ubezpieczycieli. W rezultacie wielu ludziom brakuje świadomości, jeśli chodzi o ich własne prawa jako pacjentów. W szczególności, większość Amerykanów nie wie jak bronić swoich praw jako pacjenta, co może prowadzić do niesprawiedliwego traktowania lub nawet złego traktowania przez niefrasobliwych pracowników medycznych. Jeśli znajdziesz się w tej niefortunnej sytuacji, oto kilka sposobów, dzięki którym możesz walczyć o swoje prawa jako pacjent i zapewnić sobie opiekę, której potrzebujesz. Pamiętaj, że wiedza to potęga, jeśli chodzi o twoją własną opiekę zdrowotną. Przyjrzyjmy się kilku sposobom, dzięki którym możesz uzyskać potrzebną Ci opiekę, gdy napotkasz blokady ze strony firmy ubezpieczeniowej lub niemiłego świadczeniodawcy.

Zrozumienie własnych praw jako pacjenta

Masz prawo do pewnego standardu opieki, a zaczyna się on od edukacji na temat twojego stanu zdrowia, opcji leczenia i oczekiwanych rezultatów. Jeśli twój lekarz nie spełnia tych standardów, masz prawo się wypowiedzieć i poprosić o nowego dostawcę.

Masz również prawo do podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej, w tym do wyboru alternatywnych i integracyjnych metod leczenia, a także do odmowy wykonania pewnych procedur, badań i leków. Niestety, wielu pacjentów nie wie, że ma te prawa lub nie czuje się na siłach, aby z nich skorzystać. Masz prawo być traktowany z godnością i szacunkiem, nawet jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego i nie jesteś w stanie zapłacić za opiekę medyczną. Masz prawo do diagnozy i leczenia swojej choroby. Masz prawo wiedzieć, jaki jest plan leczenia i mieć wpływ na plan leczenia, jeśli tak zdecydujesz.

Skontaktuj się z rzecznikiem ubezpieczeniowym

Jeśli masz problem z firmą ubezpieczeniową lub masz wrażenie, że usługodawca nie traktuje Cię sprawiedliwie, możesz skontaktować się z rzecznikiem ubezpieczeniowym. Są to specjaliści, którzy mogą pomóc Ci w poruszaniu się po często skomplikowanym procesie postępowania z firmą ubezpieczeniową i znalezieniu dostawcy usług, z którym łatwo jest współpracować. Rzecznicy ubezpieczeniowi mogą być szczególnie pomocni dla pacjentów, którzy nie mają zbyt wiele wolnego czasu lub nie czują się komfortowo w poruszaniu się po systemie opieki zdrowotnej z powodu lęku lub innych czynników. Jeśli stoisz w obliczu trudnej sytuacji, możesz skorzystać z pomocy rzecznika ubezpieczeniowego, który pomoże Ci poruszać się po procesie i zmaksymalizować szanse na uzyskanie sprawiedliwego traktowania. Aby znaleźć rzecznika ubezpieczeniowego w swojej okolicy, odwiedź stronę Advocates for Patients.