Najpierw Mieszkanie - rzecznictwo oparte o dowody

Zdjęcie: Najpierw Mieszkanie - rzecznictwo oparte o dowody

Fundacja Ius Medicinae wraz z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej jest realizatorem dwuletniego projektu w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG pt. „Najpierw Mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody”.

Projekt to stabilne rzecznictwo oparte o dowody, gromadzone i upowszechniane w celu wpłynięcia na zmianę w nastawieniu do budowania systemu wsparcia dla ludzi skrajnie wykluczonych, żyjących „na ulicach”, niekorzystających z dostępnej pomocy. Dowody istnienia problemu będą zbierane poprzez badania oparte o dane gromadzone w procesie udzielania wsparcia tej grupie ludzi (skala zjawiska, realne koszty występowania, nastawienie interesariuszy) i upowszechniane za pośrednictwem konsultacyjnych seminariów i konferencji, strony i biuletynu internetowego i publikacji. Rezultatem podjętych działań będzie stworzenie gruntu dla wdrażania w Polsce nowoczesnych programów opartych o ideę Najpierw Mieszkanie z sukcesem realizowanych w USA i kilku krajach EU, wymyślonych przez S. Tsemberisa z nowojorskiej Fundacji Pathways to Housing. Projekt będzie realizowany w partnerstwie łączącym doświadczenie prowadzenia kampanii społecznych, wspierania ludzi bezdomnych, rzecznictwa opartego o wiedzę i współpracy międzynarodowej.

 Więcej o projekcie  - przejdź do strony

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami.

Powrót do: Nasze projekty

Dodatkowe informacje

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij