O projekcie

Projekt „Prawa Pacjenta – Twoje Prawa”

Projekt zakłada budowę strony internetowej gdzie zamieszczane będą najważniejsze z punktu widzenia pacjenta informacje (w tym przepisy prawne, orzeczenia sądowe, najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami, omówione zostaną prawa pacjenta, zamieszczane będą przygotowywane w toku realizacji projektu materiały edukacyjne). Odbiorcami projektu są pacjenci, ich rodziny oraz internauci.

Projekt zakłada także przygotowanie, wydanie materiałów dla pacjentów (plakatów oraz ulotek), które następnie będą dystrybuowane w ośrodkach zdrowia w całej Polsce.  Zrealizowany zostanie także spot uświadamiający pacjentom istnienie ich praw, który będzie można zobaczyć na ekranach wybranych ośrodków zdrowia w całej Polsce.

Wszystkie te działania zostaną poprzedzone przeprowadzeniem badania świadomości istnienia praw pacjenta wśród społeczeństwa oraz analizą zmian w stosunku do poprzedniego badania z 2008 r. Jego wyniki zostaną opublikowane na stronie projektu oraz na profilu Facebook projektu.

Projekt rozpoczyna się 01 października 2013 r. i trwa do 31 lipca 2014 r.

Dofinansowanie projektu: 40 000 CHF

Harmonogram projektu:

1. Budowa strony internetowej projektu, przeprowadzenie badania świadomości praw pacjenta (październik – listopad 2013 r.) oraz prowadzenie strony internetowej projektu (grudzień 2013 r. – lipiec 2014 r.)
2. Przygotowanie, wydanie i dystrybucja plakatu o prawach pacjenta (grudzień 2013 r. – styczeń 2014 r.)
3. Przygotowanie spotu o prawach pacjenta (luty 2014 r.)
4. Emisja spotu na 206 nośnikach multimedialnych w całej Polsce (marzec-maj 2014 r.)
5. Przygotowanie, wydanie i dystrybucja ulotek o prawach pacjenta (maj-czerwiec 2014 r.)

Zapraszamy do polubienia profilu projektu na Facebooku - przejdź do profilu

Lider projektu:
Fundacja Ius Medicinae została powołana w 2011 r. przez dr n. prawn. Dorotę Karkowską. Działalność Fundacji ukierunkowana jest na podejmowania inicjatyw w zakresie poszanowania i przestrzegania praw człowieka w sektorze opieki zdrowotnej w trzech obszarach.

1. Fundacja podejmuje inicjatywy naukowe i badawcze na rzecz rozwoju dobrego prawa – prawa medycznego. Dobre prawo medyczne musi odzwierciadlać wartości ważne dla społeczeństwa (jak godność, wspólne dobro, samorządność, interes, podmiotowość, solidarność, wolność, itp.). Fundacja swoją aktywność może przejawiać m.in. poprzez opiniowanie projektów i obowiązujących aktów prawnych, przedstawiać wnioski i własne propozycje rozwiązań prawnych, dokonywać oceny pracy podmiotów polityki zdrowotnej działających w imieniu władzy publicznej na rzecz urzeczywistnienia prawa do ochrony zdrowia, publikować raporty z zakresu stanu poszanowania i przestrzegania prawa pacjenta i praw osób wykonujących zawody medyczne.

2. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz edukacji  w zakresie prawa medycznego, prawa ochrony zdrowia. W tym celu  Fundacja może m.in. prowadzić działalność informacyjną, organizować konferencje i szkolenia, współuczestniczyć z innymi partnerami w podobnych inicjatywach.

3. Fundacja jest uprawniona do wszczynania postępowań i reprezentowania podmiotów przed krajowymi, europejskimi i międzynarodowymi instytucjami sądowymi, administracyjnymi i społecznymi w charakterze przedstawiciela społecznego. Fundacja prowadzi mediacje w sytuacjach społecznego konfliktu w przypadku naruszania praw pacjenta i praw osób wykonujących zawody medyczne.

Partnerzy projektu:
- Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
- Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne przy Oddziale Alergologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie

Kierownik projektu – Marta Kulpa

Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.


Artykuły

W ramach projektu powstała ulotka o prawach pacjenta w podstawowej opiece zdrowotnej

2014-06-09

W ramach projektu powstała ulotka o prawach pacjenta w podstawowej opiece zdrowotnej (poz), która w nakładzie 50 tys. sztuk będzie dystrybuowana w miesiącu czerwcu do 1 000 poradni poz w całej Polsce.

Rozwiń : W ramach projektu powstała ulotka o prawach pacjenta w podstawowej opiece zdrowotnej

Trwa kampania promująca prawa pacjenta oraz projekt "Prawa Pacjenta - Twoje Prawa" - spot

2014-04-17
Kampania spot prawa pacjenta

Przypominamy, że trwa kampania promująca prawa pacjenta oraz projekt "Prawa Pacjenta - Twoje Prawa". Nasz spot promocyjny można obejrzeć do końca maja br. na 206 ekranach LCD w 64 placówkach medycznych Lux Med na terenie całego kraju.

Galeria

Kampania prawa pacjenta - spot

Kampania prawa pacjenta - spot

Rozwiń : Trwa kampania promująca prawa pacjenta oraz projekt "Prawa Pacjenta - Twoje Prawa" - spot

Plakaty o prawach pacjenta powędrowały do 100 szpitali w całej Polsce

2014-03-19
Wysyłka plakatów o prawach pacjenta

Dnia 19 marca 2014 r. wysłaliśmy 1000 sztuk plakatów o prawach pacjenta do 100 szpitali w całej Polsce.

Tak przygotowane tuby z plakatami zostały wysłane do 100 szpitali w całej Polsce.

Rozwiń : Plakaty o prawach pacjenta powędrowały do 100 szpitali w całej Polsce

Ruszyła kampania promująca projekt oraz prawa pacjenta - spot

2014-03-04

Dnia 03 marca 2014 r. ruszyła kampania promująca prawa pacjenta oraz projekt "Prawa Pacjenta - Twoje Prawa". Przez kolejne 3 miesiące pacjenci będą mogli obejrzeć spot promocyjny na 206 ekranach LCD w 64 placówkach medycznych Lux Med na terenie Polski. Zapraszamy do obejrzenia spotu.

Rozwiń : Ruszyła kampania promująca projekt oraz prawa pacjenta - spot

Strona: 1 | 2 |

Dodatkowe informacje

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij